Працюємо для краси нашого міста
 

З першими весняними промінями розпочинається  справжня робота в саду.  Вже у  березні обов’язково привести свій сад до ладу.

Видалити сухі та зів’ялі частини садових дерев та рослин, провести обприскування та побілку, згребти торішнє листя, замінити пошкоджені квіткові горщики, підладнати доріжки тощо.

Коли у саду буде наведено порядок, можна починати готувати його до весняного сезону, зокрема садити саджанці фруктових дерев та кущів, сіяти та висаджувати квіти на клумби.

 А зараз розглянемо докладніше…

 

Обрізання плодових дерев

 Зимове обрізання плодових дерев завершується в березні. Всі хворі і сухі пагони обрізають, залишаючи здорову деревину.

Професійне обрізання плодових дерев вкрай важливе для підтримки їх у здоровому стані, а також стимулює ріст пагонів та має вирішальне значення для отримання гарного врожаю!

Поширеною помилкою є надмірне обрізання молодих дерев, які торік дали надто активне зростання пагонів і не плодоносили. Однак, найчастіше відсутність плодів пояснюється саме надмірним обрізанням у попередньому році.

Отже плодові дерева слід обрізати економно. Видаляються тільки ті пагони, які ростуть усередину та конкурують між собою.

 

Рясно обрізайте троянди

Обрізання троянд у березні  віддячить влітку Вам активним квітуванням.

Також троянди потрібно ретельно перевіряти на наявність грибкових уражень, таких як борошниста роса, рожева іржа і зірчаста сажа.

Ризик зараження особливо високий навесні, осільки грибок зимує в живій деревині.

При появі перших ознак ураження грибком інфіковані частини рослини треба негайно зрізати.

Зверніть увагу на те, що обрізки заражених рослин не слід викидати на компост. Їх необхідно спалювати або утилізувати як залишкові відходи.

Обробка від шкідників

Речовини, які розповсюджуються за допомогою обприскування, допомагають в боротьбі з захворюваннями рослин. Також це дозволяє знищити переважну більшість шкідників – гусениць, павутинних кліщів, плодожерок та інших.

Важливо розуміти, що дана операція проводиться тільки до настання цвітіння. Усі наступні обприскування проводяться з метою профілактики спеціально розробленими препаратами, підвищуючи тим самим захисні функції рослин.

Добрива для вашого саду

В ідеалі добриво для саду обирається за результатами дослідження ґрунту, яке слід проводити кожні 3-5 років. Та таке дослідження, як правило, не кожний садовод проводить.

Для активного росту рослин необхідне азотне добриво. Вводити його доречно поступово під час фази зростання порціями по 5 г азоту / м2. Та слід пам`ятати, що таке добриво легко вимивається в ґрунтові води дощем і поливної водою. Тому треба додавати його саме тоді, коли рослинам це справді необхідно.

До речі, садовий компост також містить азот, причому його концентрація тим вища, чим більша в компості частка скошеної трави і рослинних відходів.

Якщо практикувати компостування, то в такий спосіб можна забезпечити  потребу сільськогосподарських культур в азотному добриві.

Існують також мінеральні азотні добрива. Їх застосовувати має сенс тільки в разі гострого браку поживних речовин.  На відміну від садового компосту або органічних добрив, мінеральні добрива не сприяють довгостроковому поліпшенню якості ґрунту.

Великий асортимент, як натуральних органічних азотних добрив тваринного походження, так і добрив на рослинній основі та мінеральні азотні добрива можна придбати в спеціалізованих магазинах міста.

 

Висновок

Всього кілька простих кроків допоможуть утримувати Ваш сад і ділянку в доглянутому вигляді, зберегти його здоров`я і забезпечать добрий врожай. Вкрай важливо виконувати всі операції своєчасно, використовуючи при цьому якісні добрива та відповідну садово-паркову техніку.

Категорії: Новини