Працюємо для краси нашого міста
 

При вирощуванні туї багато садівників стикаються з такою проблемою, як зміна забарвлення хвої цього декоративного рослини: вона набуває некрасивий бурий або жовтий колір. Дерево починає сохнути, скидати хвою і, врешті-решт, може загинути. Так чому ж жовтіє туя? У чому причини і що робити, щоб цього уникнути?

Весняний сонячний опік

Це одна з найпоширеніших причин зміни кольору багатьох хвойних рослин, в тому числі і туї.

Ранньою весною сніг на ділянці ще лежить досить товстим, рівним шаром, а сонце починає з кожним днем ​​припікати все сильніше. Сонячні промені відбиваються від снігового покривала як від дзеркала, збільшується і їх інтенсивність. Після зими туя ослаблена, хвоя її дуже ніжна і чутлива, тому рослина легко отримує сонячний опік.

Що робити, якщо туя вже отримала сонячний опік

Якщо туя вже пожовкла, то врятувати її може тінь і достатній полив. Не переживайте, рослина з часом оживе, наростить нову хвою і придбає свою натуральну забарвлення.

А щоб уникнути подібних ситуацій в майбутньому і захистити рослину від агресивного впливу весняних сонячних променів, йому необхідно створити комфортні умови. В кінці зими прикрийте тую з сонячної сторони ялиновими гілками (лапником) або таким покривним матеріалом, який добре пропускає повітря, але захищає від світла.

Грибкові захворювання

Хвойні рослини схильні до грибкових захворювань. У хворого рослини хвоя жетлеет і опадає. Тому відразу після того, як тую висадили в землю, її потрібно обробити розчином фундазола (на 10 літрів води взяти 10 г препарату). Цю процедуру можна періодично повторювати для профілактики захворювання.

Засохлі гілки рослини необхідно обов’язково обрізати, а сам зріз промазати розчином мідного купоросу (5%).

Бордоською рідиною також допоможе впоратися з грибковими захворюваннями туї. Але однією процедурою тут не обійтися. У профілактичних цілях рослина необхідно обприскувати як мінімум 2 рази на рік: ранньою весною і перед першими осінніми заморозками.

Попелиця

Поява на деревах Туєв попелиці також призводить до того, що хвоя починає жовтіти, сохнути і опадати. Це сисна комаха може вразити все дерево цілком, чим завдає значної шкоди рослині. Позбутися від паразитів можна за допомогою обробки дерев інсектицидами (актара, актеллик, Енжіо, Карате Зеон).

Коли зміна кольору хвої – норма?

Зверніть увагу, що в кінці вегетативного періоду багато хвойні рослини (і туя в тому числі) змінюють забарвлення: хвоя стає бурою або чорною. Створюється враження, що дерево загинуло. Але насправді це не так. Зміна кольору – це всього лише реакція на похолодання. Рослина готується до зимового періоду.

Неправильна посадка

Садівники зі стажем знають, що іноді хвоя туї жовтіє і опадає через неправильну глибини посадки дерева. Це дуже поширена помилка. Висаджуючи тую, її корову шийку часто заглиблюють або, навпаки, оголюють.

Правила догляду

Не менш важливим є правильний догляд за хвойним.

Після висаджування туї в грунт, необхідно насамперед її захистити від сонця, створити тінь – ослабленому рослині необхідні сили, щоб прижитися на новому місці. Потім грунт навколо туї потрібно замульчувати.

Полив

Після висадки в грунт, протягом 1 місяця дерево необхідно поливати 1 раз в тиждень (на одну рослину 10 літрів води). У посушливий період полив проводять частіше, 2 рази на тиждень (на одну рослину 15-20 літрів води).

Якщо сонце дуже сильно припікає, то хвою туї необхідно збризкувати водою. Але в спекотний полудень цього робити не можна: крапельки води на хвої перетворюються в маленькі лінзи, і хвоя може отримати сонячний опік. Обприскуйте рослина вранці або ближче до вечора.

Якщо тую вирощують в місцевості з сухим кліматом, то з метою утримання в грунті вологи іноді вдаються до наступного способу. Беруть мох, поділяють його на невеликі шматки, змішують із землею і розсипають навколо туї.

Якщо тую вирощують в місцевості з високим рівнем залягання грунтових вод, то рослина може обходитися і без поливу.

Мульчування

Мульчування грунту проводять компостом, тирсою, торфом або тріскою.

Щоб уникнути пересихання і перегріву грунту в жаркий літній період або промерзання ґрунту взимку, навколо туї насипають 5-сантиметровий шар цих матеріалів.

Підживлення туї

Тую необхідно правильно і своєчасно підгодовувати органічними та мінеральними добривами.

Як «органіки» найчастіше застосовують гній, його заливають водою (1: 4) і настоюють протягом двох тижнів. На одну рослину потрібно 2-3 літри такого настою. Виливати його потрібно не на підставу стовбура, а на грунт навколо дерева. Чим більше туя, тим більше повинен бути радіус кола оброблюваного ґрунту.

Як мінеральних добрив добре використовувати препарати «Біоуд» (на 1 дерево 1 кг добрива, використовується до трьох разів за сезон), «Кумир-універсал» (на 1 квадратний метр 120 г препарату), розчин «Епін» (на 5 літрів води 1 ампула препарату).

Важливо: перед зимовим періодом рослина підгодовувати не можна. Туя готується до відпочинку – припиняється ріст пагонів, вони визрівають. А підгодівля буде стимулювати зростання дерева, молоді пагони підуть в зиму незміцнілими і можуть загинути. Тому серпень – останній місяць, коли тую підгодовують перед зимівлею.

Обрізка і декоративне формування дерева

Сухі гілки у туї обрізають кожну весну, до початку вегетативного процесу. Це позволіяет зберегти розмір і форму рослини, що особливо важливо, якщо туї вирощують в якості живої огорожі.

Формування дерева починають проводити, як тільки воно досягне потрібного розміру. Щоб зберегти рослину сильним і життєздатним, обрізати потрібно не більше однієї третьої частини втечі.

Зимівля

Немає необхідності вкривати на зиму дорослу, зміцнілу тую. Вона не боїться снігу і морозів. Однак рясні снігопади можуть пошкодити щільну крону рослини. Щоб цього не сталося, в кінці осені, на випадок сніжної зими, крону туї можна зміцнити. Великі дерева можна стягнути стяжкою, туї у вигляді кулі – шпагатом. Туї, оформлені у вигляді колони або кеглевідной форми, у яких є кілька верхівок, також можна злегка стягнути шпагатом.

Однак потрібно забезпечити укриття для молодих, посаджених восени примірників, а також не забувати від укритті з метою захисту від опіків.

Якщо дотримуватися цих простих порад, то можна виростити красиве, міцне декоративне дерево, яке стане гідною прикрасою саду.

Категорії: Новини