Працюємо для краси нашого міста
 

Процес лікування дерев у Чернігові розпочався із старовинної вишні-антипки на Валу. Це історичне дерево поважного віку понад 100 років, яке було свідком революцій, воєн, окупації міста – знакових  історичних подій та цілих епох.

І ось нарешті ми, чернігівці, змогли приділити йому належну увагу.

Ініціативу порятунку відомого в Чернігові дерева підтримав міський голова Владислав Атрошенко.

«Я радий, що саме за мого керівництва “Зеленбудом” ми почали цю справу. За діяльністю відомого в Україні арбориста Володимира Вєтроградського я стежу, відколи став опікуватися зеленим господарством нашого міста. Тоді, ще з початку свого призначення, я почав спілкуватися з екоактивістами, і вони підняли тему лікування дерев», – зазначає керівник Комунального підприємства «Зеленбуд» Артем Стах.

«Вважаю, що в цій справі потрібний різносторонній підхід. Деякі дерева, у яких зокрема підійшла вікова межа, які ростуть вздовж вулиць, варто замінювати на нові. Зараз місто перенасичене транспортом, і каштани вздовж доріг отримують опіки (при тому, що ці дерева ще й пошкоджені шкідниками). Такі дерева треба замінювати. А деякі справді потрібно лікувати. При цьому потрібно визначитися, що саме, де і як ми лікуємо», – додає керівник підприємства.

Як полікували вишню?

«Стосовно виконаної роботи. Упродовж кількох днів професійним арбористом здійснена комплексна структурна обрізка крони вишні, розпочато лікування стовбура біля кореневої системи, видалені гниль, шкідники, рани оброблені захисним розчином», – зазначає Артем Стах.

За словами фахівця, в такому вигляді дерево може спокійно жити впродовж п’яти років, але почату справу потрібно продовжувати. При цьому очільник «Зеленбуду» зауважує, що вартість робіт складе більше запланованої суми у 15 тисяч гривень.

«Ми не будемо відкладати надовго, домовилися, що Володимир Вєтроградський приїде до Чернігова ще у серпні-вересні, і до кінця цього року маємо повністю закінчити процес лікування вишеньки. Наступного року, сподіваюся, закладемо кошти на лікування інших дерев у місті, які мають історичне та культурне значення», – резюмує Артем Стах.