Працюємо для краси нашого міста
 
Під час виконання асфальтноремонтних робіт, підвищення бордюрного каменю тощо з тих чи інших причин коренева система існуючих дерев зазнає значних ушкоджень, що призводить до загибелі зелених насаджень.
У зв’язку з цим у Чернігові обговорюється питання повної заміни зелених насаджень на дерева одного сорту та віку. Такий підхід може значно поліпшити приживлюваність і покращити естетичний вигляд міста.
До прикладу на семи центральных вулицях міста (Хлібопекарська, Шевченка, Полуботка, князя Чорного, Коцюбинського, Магістратська, Кирпоноса) повна заміна дерев у цифрах виглядатиме так: замість 306 видалених дерев будуть посаджені 790 нових. Звісно, це питання дискусійне та потребує детального фахового обговорення.
“Це чутливе питання. Видалення дерев, які потребували заміни, по вулиці Ремісничій від проспекту Перемоги до вулиці Мазепи, викликало обурення людей. Питання ми частково врегулювали і ще доврегулюємо. Тому будь-які проектні роботи мають передбачати організацію посадки дерев. До цього треба підходити зважено, враховувати приживлюваність і адаптованість порід дерев, питання треба узгоджувати з проектантами. Потрібно витримувати відстань між деревами зважаючи на полосність руху і на висоту майбутніх дерев відповідно до висотності прилеглих будинків. Потрібно втілювати якісні рішення задля естетичного вигляду міста”, – зауважив міський голова Владислав Атрошенко під час розширеної наради з керівниками структурних підрозділів та керівниками комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
За словами міського голови, стандартизованими з естетичної точку зору мають бути і решітки, якими накриваються висаджені дерева на алеях і тротуарах міста. Отже, проектні роботи, тендерні процедури і замовлення дерев мають відбуватися одночасно.
“Нам потрібно нарощувати потужності власних питомників і вирощувати власні саджанці. Маємо для цього людські і виробничі можливості. Але це має бути економічно доцільним і не вартувати дорожче, ніж вартує закупити нові дерева”.
Міський голова додав, що абсолютно безграмотним підходом у сучасному світі є “недоторканість дерев”. На заміну старим аварійним деревам ми висаджуємо кращі, які за 3-5 років виконуватимуть і свою екологічну, і свою естетичну функцію.
“Потрібно прийняти відповідно програму і чітко її дотримуватися з фаховим урахуванням як технічних нюансів, так і традицій певних вулиць“, – резюмував міський голова, давши завдання уважно придивитися у питаннях озеленення до вулиці Серьожнікова і Привокзальної площі міста.
Категорії: Новини