Працюємо для краси нашого міста
 
 1. Ялівець звичайний (Juniperus communis)

Ялівець звичайний – невисока вічнозелене хвойне дерево або чагарник, висотою від 5 до 10 метрів. У максимально сприятливих умовах рослина може досягати 12 метрів, при діаметрі стовбура – 0,2 метра. Щільна крона у дерев може мати конусоподібну, а у чагарників яйцеподібну форму.Рослина має сіро-буру волокнисту кору і червоно-бурі пагони. Гілки рослини покриті голчастою тригранної хвоєю, загостреною на кінці (її ширина варіюється від 0,1 до 0,2 міліметрів, а довжина може досягати 1,5 сантиметра). З верхньої сторони хвої розташовується устьичная смужка. Все хвоинки покриті білястим восковим нальотом, який зберігається на гілках до чотирьох років. Кущі ялівцю звичайного зацвітають в травні, причому жіночі квіти мають зеленим, а чоловічі – жовтим забарвленням. Шишки мають округлу форму і можуть досягати в діаметрі від 0,6 до 0,9 сантиметрів.

Ялівець цього різновиду зростає дуже повільно. Його річний приріст не перевищує у висоту більше 15 см, а в ширину більше 5 см в рік. В середньому тривалість життя одного куща досягає 200 років.

Ялівець звичайний можна зустріти на території Європи, Північної Америки, Сибіру і навіть Північної Африки. У природі ялівець росте в підліску ялинових і соснових лісів і утворює непрохідні хащі в зонах вирубок. Він вважає за краще помірно вологим, добре дренованим супіщані грунти, але при цьому може зростати на всіх типах грунтів.

 1. Ялівець віргінський (Juniperus virginiana)

Ялівець віргінський являє собою вічнозелене, одно- рідше дводомна дерево. Це високорослий ялівець, здатний в сприятливих умовах досягати 30 метрів у висоту. Молоді дерева мають узкояйцевідная крону, а з віком покриваються широко стоять гілками. Діаметр стовбура дорослих рослин може досягати 150 сантиметрів і покритий сірою, червоно-бурого або темно-бурого відшаровується поздовжньо-тріщинуватих корою.

Молоді тонкі пагони мають кору темно-зеленого кольору і володіють неясно чотиригранної формою. Гілки рослини покриті сизо-зеленою хвоєю, яка з настанням морозів набуває бурого відтінку. У період дозрівання, на деревах формуються численні темно-сині шишкоягоди, з легким сизим нальотом до 0,6 сантиметрів в діаметрі. Плоди готові до збору в жовтні, але при цьому можуть довго залишатися на деревах, що значно покращує їх смакові характеристики. Рослина отримало статус культури в 1664 році. Ялівець віргінський дуже часто використовується в ландшафтному дизайні, так як є одним з найбільш стійких до несприятливих умов сортів. У північних широтах цей вид дуже часто використовується як аналог пірамідальних кипарисів.

 1. Ялівець горизонтальний (Juniperus horizontalis)

Ялівець горизонтальний – найближчий родич ялівцю козацького. Зовні рослина являє собою сланкий, притиснутий до землі чагарник, що досягає 1 метра у висоту і покритий довгими гілками, на яких формуються синювато-зелені чотиригранні пагони, опушені густою сизої або зеленою хвоєю (з настанням холодів вона набуває бурий окрас). Репродуктивні гілки мають ігловідние подовжено-ланцетні листя, від 3 до 5 сантиметрів довгою і близько 1 сантиметра товщиною, саблевідноізогнутие і закруглені на спинці.

Старі гілки покриті синювато-чорними лускатими листям, з блакитним нальотом. Вони мають крихітні смоляні залізяки, що досягають до 2,2 сантиметра в довжину і до 1,5 міліметра в ширину. Незважаючи на оригінальний зовнішній вигляд, чагарники цього сорту ялівця досить рідко зустрічаються в колекціях садівників-любителів. Вид був зарахований до культурам ще в 1840 році.

 1. Ялівець китайський (Juniperus chinensis)

Ялівець китайський – це дводомна або однодомна дерево, що досягає у висоту від 8 до 25 метрів і має пірамідальну крону. Дуже рідко рослини цього виду являють собою розчепірені, щільно притиснуті до землі чагарники. Стовбур дерев покритий сірувато-червоною, відшаровується корою. Молоді пагони мають темно-зелене забарвлення і нечітку чотиригранну форму. Гілки рослини покриті переважно лусковидною, попарно-супротивно листям, довжиною до 3 міліметрів і шириною не більше 1 міліметра.

Листи мають довгасто-яйцевидної формою, загострені на кінці і злегка загнуті всередину, в зв’язку з чим здаються тупими і щільно притиснутими до втеч. З внутрішньої сторони вони мають устьічниє смужки, а на спинці – еліптичні залізяки. Рослина виробляє кулясті, злегка подовжені шишкоягоди темно-синього або практично чорного кольору, що досягають в діаметрі від 4 до 10 міліметрів.

 1. Ялівець козацький (Juniperus sabina)

Ялівець козацький – самий невибагливий і найпоширеніший представник свого сімейства. Тому, якщо і ви збираєтеся посадити на своїй ділянці цей вид, то вам, напевно, цікаво буде дізнатися, як швидко зростає козацький ялівець. Тільки уявіть: кущ козацького ялівця, віком близько 10 років, може досягати у висоту всього 0,3 метра, що робить його одним з найбільш повільно зростаючих рослин. Завдяки цій особливості його дуже часто використовують в ландшафтному дизайні.

Зазначений вид карликового ялівцю абсолютно невибагливий, він легко переносить як зниження, так і підвищення температури, байдужий до неякісного поливу і може витримувати сильні вітру. Головним його недоліком є ​​те, що він відноситься до отруйних рослин. Ялівець козацький має масивну кореневу систему, здатну йти глибоко в грунт, завдяки чому навіть в самі посушливі роки його кущі можуть обходитися взагалі без поливу. Гілки рослини покриті густий дрібно-голчастою листям сіро-зеленого забарвлення. У період дозрівання вони покриваються округлими (до 7 см в діаметрі) темно-синіми плодами, з сизим нальотом.

 1. Ялівець прибережний (Juniperus conferta)

Ялівець прибережний – плоскорастущій карликовий чагарник, що володіє приємним хвойним ароматом. Рослина має сланкі пагони, здатні щільним килимом вистилати грунт. У дев’ятирічному віці рослини цього сорту досягають у висоту всього лише 20 сантиметрів, але при цьому розмір їх крони може доходити до одного метра.

Гілки куща покриті темно-зеленою хвоєю, зверху прикрашеної біло-блакитною смужкою, що надає їй сизий відтінок. Восени гілки ялівцю прибережного покриваються темно-блакитними шишкоягодами з сизим нальотом.

 1. Ялівець скельний (Juniperus scopulorum)

Ялівець скельний – це дводомний чагарник або дерево висотою від 10 до 13 метрів. Культурна рослина має більш компактними розмірами, ніж екземпляри, що ростуть в природному середовищі. Молоді пагони мають неясно чотиригранну форму і можуть досягати до 1,5 міліметрів в діаметрі і не більше 2 сантиметрів в довжину.

Кущ має темно-зелену або сизо-сіру лускову листя, з супротивні розташуванням і яйцевидно-ромбічної формою, довжиною 1-2 мм і до 1 мм шириною. На кущах також зустрічаються ігловідние листя до 12 міліметрів завдовжки і шириною до 2 міліметрів. У період дозрівання на кущах формуються кулясті темно-сині ягоди, вкриті легким димчастим нальотом.

 1. Ялівець середній (Juniperus media)

Ялівець середній являє собою рослина, що досягають до 3 метрів у висоту і мають густу розкидисту крону до 5 метрів в ширину. Крону дерева формують висхідні дугоподібними гілки, що володіють злегка опущеними кінцями.

Хвоя радує насиченим смарагдово-зеленим кольором і прикрашена зсередини білою устьичной смугою. На старих частинах гілок і всередині крони можна зустріти ігловідние листя. На кінцях молодих пагонів переважає луската хвоя.

 1. Ялівець лускатий (Juniperus squamata)

Ялівець лускатий – вічнозелений, густо розгалужених чагарник до півтора метрів заввишки. Рослина має темно-коричневу кору і ланцетну, жорстку, гостру темно-зелену хвою довжиною від 0,5 до 0,8 міліметрів.

Шишкоягоди мають практично чорний колір. Використовується рослина переважно для озеленення паркових зон і скверів, але також може стати головною прикрасою будь-альпійської гірки. Недолік сорту в тому, що засохла хвоя на його втеча не опадає кілька років, а це значно знижує декоративні властивості дорослих кущів.

 1. Ялівець лускатий «Blue Carpet»

Вічнозелений хвойний чагарник, що стелеться, з плоскою сільноветвістие кроною. Висотою 0,3-0,5 м, діаметром – 1,5 м.

Молоді пагони повисають, округлі в перетині, густі. Хвоя сріблясто-блакитна, коротка, жорстка, колюча. Плоди – шишкоягоди, темно-сині з білястим восковим нальотом. Шишки овальні, блискучі, змінюють колір від червоного до пурпурно-чорного, дозрівають на другий рік.

Сорт зимостійкий. Світлолюбний. До грунтів не вимогливий. Не переносить перезволоження і сильного засолення грунту.

 1. Ялівець середній / пфітцеріана «King of Spring»

Вічнозелений сланкий хвойний чагарник, з асиметричною, широко розпластаною кроною. Висотою до 0,5 м, діаметром – до 1 м.

Хвоя жовто-зелена, на кінцях пагонів яскраво-жовта, м’яка, щільна. Плоди – шишкоягоди, темно-сині зі світлим восковим нальотом.

Сорт зимостійкий, посухостійкий. Светолюбив, в тіні може втратити жовте забарвлення. Віддає перевагу помірно вологі, супіщані грунти з кислою або лужною реакцією. Не переносить перезволоження грунту.

 1. Ялівець китайський «Stricta Variegata»

Повільно зростаюча форма, у віці 10 років досягає 2 м у висоту. Крона неправильної форми, конічна, щільна. Пагони жорсткі, короткі. Хвоя колюча, синьо-зелена, характерною рисою є гілочки з біло-строкатим забарвленням.

Сорт досить невибагливий і зимостійкий. Віддає перевагу сонячним місцям, в тіні може втрачати насиченість забарвлення хвої. До грунту і вологи невимогливий. Відмінний вибір для кам’янистих садів, альпінаріїв, для вересових пейзажів і композицій в контейнерах, хвойних і змішаних груп.

 1. Ялівець лускатий «Blue Star»

Один з найпопулярніших хвойних карликових чагарників. Крона куполообразная широка і щільна. У дорослому віці досягає висоти 0,7 м і діаметра 1,5 м.

Хвоя коротка, колючий, частина хвої може бути лускатої. Молоді пагони дуже яскраво пофарбовані в бірюзовий колір, виростаючи, гілочки змінюють колір на сизо-блакитний, більш спокійний.

Сорт зимостійкий, посухостійкий. Ялівець краще висаджувати на сонячних місцях, допускається невелике затінення.

 1. Ялівець лускатий «Holger»

Вічнозелений хвойний чагарник. Крона розлога виростає до 0,8 м у висоту і 1,5 м в діаметрі.

Хвоя белесо-синя. Пагони поточного року мають золотистий відтінок. Плоди – дрібні темно-сині з сизим нальотом шишкоягоди.

Сорт зимостійкий, посухостійкий. Светолюбив, виносить півтінь. Слід надавати перевагу добре дренованих, легкі грунту, не надто сухі, без застійного зволоження, від слабокислих до слаболужних, хоча може рости в досить широкому діапазоні pH.

 1. Ялівець лускатий «Meyeri»

Повільно зростаючий чагарник, досягає 3 – 4 м у висоту і 1 – 2м в ширину. У 10-ньому віці виростає до 1 м. Швидкість зростання середня (10 см в рік).

Крона фонтанообразная, розлога, густа, бічні пагони звисають. Хвоя голчаста, коротка, сріблясто-сіра. Плоди численні сіро-блакитні ягоди, з сизим нальотом.

Сорт зимостійкий. До грунтів невибагливий, однак воліє пухкі, слабокислі, добре дренованих, суглинні або супіщані грунти.

 1. Ялівець пфітцеріана «Mint Julep»

Розлогий вічнозелений чагарник з дуговидно-вигнутими гілками і елегантно звисаючими кінцями пагонів. У 10-річному віці висота до 1,5 м при діаметрі крони 2-3 м.

Хвоя яскраво-зелена, луската. Плоди округлі шишкоягоди діаметром 1,2-1,5 см, сизі.

Сорт зимостійкий. Світлолюбний. До грунту і вологи невимогливий.

 1. Ялівець пфітцеріана «Pfitzeriana Glauca»

Крона розлога, нерівномірна, сильно гілляста. У 10-річному віці висота близько 1 м при діаметрі 2-3 м. Хвоя голчаста від сріблясто-сірих до сріблясто-зелених відтінків. Взимку з пурпурно-блакитним відтінком.

Сорт зимостійкий. Теневинослів, але вирощувати краще тільки на сонячних місцях. Невимогливий до родючості грунту. Віддає перевагу помірно вологі, супіщані грунти з кислою або лужною реакцією. Рекомендується регулярне весняна обрізка молодих пагонів для формування більш щільної крони.

Категорії: Новини